Oczywiście nie wszyscy zachowywali się jak opisywani żołnierze. Tuż przy domu siedmioletniego Horsta leżały zwłoki zastrzelonego mężczyzny. Przez kilkanaście dni, bo mieszkańcy bali się go pochować, a żołnierze wcale się do tego nie kwapili. Dopiero, gdy jedna z ciężarówek je przejechała, zezwolono na pochówek.
Ukazał się drugi zeszyt ćwiczeń do lekcji muzealnych wydany przez olsztyńską "Borussię".
Erwin Kruk milczał przez 20 lat. Teraz wraca w wielkim stylu. "Spadek" to przejmująca opowieść o próbie odzyskania przez pisarza rodzinnego domu w Dobrzyniu pod Nidzicą.
Wydawnictwo "Borussia" serdecznie zaprasza na spotkania z Kazimierzem Brakonieckim oraz promocję książki "Polak, Niemiec i Pan Bóg. Szkice olsztyńskie" (seria "Miniatury Borussii").
"Mazury Garbate" — album Wojciecha Kujawskiego z reprodukcjami 200 przedwojennych pocztówek został wybrany przez czytelników najładniejszą książką Warmii i Mazur.
- Na głazie Galindów wykuto pięć znaków. Każdy zawiera wskazówkę - mówi Tomasz Sowiński, współautor książki "Regionaliści Warmii i Mazur ujawniają swoje tajemnice". - Na przykład krzyż ostrzegał przed chrześcijanami.
Książka to efekt fascynacji Petry Reski poszukiwaniem korzeni swojej rodziny i własnej tożsamości. Po wielu latach poszukiwań odnajduje je w malowniczej warmińskiej wsi Ruś.
Aleje przydrożne są stałym elementem debat publicznych w związku z ich masowym wycinaniem. Dlatego warto sięgnąć po "Aleje przydrożne. Historia, znaczenie, zagrożenie, ochrona" pod redakcją Krzysztofa Worobca i Iwony Liżewskiej.
Kolejna książka, która przywraca (nam?) pamięć o dawnych, magicznych Mazurach. Jej autor, to człowiek-instytucja, kolekcjoner, który od ponad 20 lat gromadzi stare pocztówki z terenu Warmii i Mazur.
— Dziś do pionu doprowadzam się prawie o wschodzie słońca. O siódmej już jestem na nogach — zdradza Krzysztof Cugowski, który zaśpiewa w niedzielę w Olsztynie. WSTĘP WOLNY!