Sobota, 15 Sierpnia 2020, imieniny: Marii, Napoleona złóż życzenia »
BRANŻE:  
WM.pl » Ekomazury » Zamek w Giżycku się sypie
2009-07-06

Zamek w Giżycku się sypie

Giżycki zamek może nie doczekać się remontu. W fatalnym stanie są ściany i mur ogrodzenia. A remontu jak nie było, tak nie ma...

Fot. Sławomir Kędzierski

Ruiny zamku, które mają zamienić się w wysokiej klasy hotel nie mogą doczekać się maszyn budowlanych. Ekipa budowlana ma zamienić ruinę w miejsce, które będzie wizytówką miasta.
Dziś jest dokładnie odwrotnie (

>>> Tak to się robi w Morągu

). Plany są, ale nie ma pieniędzy na remont. Nie trzeba być fachowcem, żeby stan zamku oceniać bardzo krytycznie.

Interesującą korespondencję na temat obiektu prowadzi z instytucjami odpowiedzialnymi za ratowanie zabytków Zarząd Stowarzyszenia Forum Młodych Ludowców w Giżycku. „Obecna sytuacja zamku w Giżycku jest skandaliczna – czytamy w jednym z pism sygnowanych przez FML. – Zapowiadanego przez właścicieli remontu jak nie było tak nie ma, a zamek z dnia na dzień jest w coraz gorszym stanie. Zabytek w związku z jego stanem technicznym ma już coraz mniej czasu”.

>>> Zobacz:
Przydrożna aleja na drodze Giżycko - Mikołajki

Zarząd FML zwracał się w sprawie ratowania zamku do wojewódzkiego konserwatora zabytków w Olsztynie i wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego Tomasza Metry. W odpowiedziach można przeczytać, że instytucje te dokładają starań, aby stan zabytków nie uległ pogorszeniu…

Sławomir Kędzierski
s.kedzierski@gazetaolsztynska.pl

Dodaj komentarz

zgłoś nadużycie Thanos, Utworzony: 2019-05-23 08:48:42

Connect the online here all setting of computer for knowing how to add control panel icon on desktop in windows 10 and access to all setting.

zgłoś nadużycie Gość, Utworzony: 2009-07-07 15:41:24

Przy okazji. Można zorganizować w Giżycku konkurs na najładniejsze letnie ozdoby bożonarodzeniowe w naszym mieście.
Z tego co się orientuję takowe można zobaczyć w wielu miejscach. Między innymi:
na domu handlowym Dominik, sklep samoobsługowy na oś.XXX L, Intermarsze, sklep budowlany przy sp.7 itd.

zgłoś nadużycie zibi, Utworzony: 2009-07-07 11:12:49

Ja wiedziałem że tak będzie. A tymczasem na Urzędzie Miejskim w Giżycku wiszą sobie jeszcze bożonarodzeniowe lampki... Nie wierzycie? Sprawdźcie!

zgłoś nadużycie C++, Utworzony: 2009-07-07 09:40:52

Typowa sytuacja. Wcale nie zdziwiłbym się, aby nagle wybuchł pożar oczywiście z niewiadomych przyczyn, następnie inspektorat budowlany zadecyduje o rozbiórce a dalej to już z górki. Galeria handlowa albo kolejny supermarket.

Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
oceń artykuł:
( 0 )      nie oceniany

Forum Ekologia

    zielona lekcja

    Przyroda Warmii i Mazur
    okiem Krzysztofa Pawlukojcia