Sobota, 25 Stycznia 2020, imieniny: Pawła, Miłosza złóż życzenia »
BRANŻE:  
WM.pl » Ekomazury » Darmowe dzieci śmieci
2009-09-19

Darmowe dzieci śmieci

Za socjalizmu naród dobrowolnie wyłapywal z PGRowskich pól stonkę. Za demokracji przedszkolaki i uczniowie sprzątają śmieci po pijakach i swoich rodzicach.

Zdjęcie jest tylko ilustacja do tekstu
Fot. Beata Zaborowska

Idea akcji >>> "Sprzątanie Świata" (trwa od piatku do niedzieli) sama w sobie jest jak najbardziej OK. Wymyślono ją, aby uczulić ludzi na kwestie ochrony środowiska. Na zachodzie śmieci sprzątają głównie dorośli wolontariusze.

A u nas, jak to u nas. Jest akcja a ekologia jest cool? To trzeba wysłać do sprzątania przedszkolaki i uczniów. Oczywiście w czasie lekcji. Swoja drogą, to ciekawe, że nauczyciele nie protestują. Bo przecież to jeden dzień mniej na realizację programu-;).

Oglądałem w piątek w TVP Olsztyn relację ze sprzątania z Ełku. Miły, wzruszający widoczek. Malutka dziewczynka wrzuca do worka flaszkę po gorzale i mówi do kamery jaki niedobry był pan, który wywalił tą butelkę na trawę w parku.

A mi się zrobiło smutno. Bo przecież za sprzątnięcie tej butelki jakaś firma czy instytucja bierze pieniądze. Zatem obok słusznego przesłania ekologicznego mamy też negatywne społeczne.

Ano takie, że społecznie sprząta się to, co ktoś powinien posprzątać za pieniądze podatników. Czyli rodziców tej miłej dziewczynki z Ełku.

Jeżeli jednak założymy, że jednak ta akacja jest potrzebna i pożyteczna, to powinniśmy pójść krok dalej. Mamy brudne chodniki? Wystarczy raz w roku aby mieszkańcy olsztyńskiej ulicy Wilczyńskiego czy ostródzkiej Jagiełły wysłali tam swoje dzieciaki. Ze szmatami i szczotami oczywiście. Macie przepełnione zsypy czy kosze? Popakujcie śmieci do plececzków dzieciaków. Zamiast do szkoły, niech skoczą z nimi na wysypisko. Tym sposobem możemy codziennie dbać o środowisko...

A sama akcja? Miałaby zdecydowanie większy sens, gdyby zamiast sprzątać jej uczestnicy pokazywali komu trzeba gdzie trzeba posprzątać.
ih
internet@gazetaolsztynska.pl
>>> Zobacz: Wadąg: śmieci i kwiaty
>>> Zobacz: Na Mazurach dzieją się rzeczy okropne


Dodaj komentarz

zgłoś nadużycie Thanos, Utworzony: 2019-05-22 16:55:54

There are the update to all players here you can play the math games for kids it was the full enjoyments for the all players.

zgłoś nadużycie Thanos, Utworzony: 2019-05-22 16:53:55

Getting the amazing post here you can play the
cool mathematics games it was the full enjoyments for the all players.

zgłoś nadużycie Justis, Utworzony: 2016-05-25 15:24:54

You've really imperssed me with that answer!

zgłoś nadużycie Kaylana, Utworzony: 2016-05-25 15:19:30

Grade A stuff. I'm unoqlstiunabey in your debt.

Edytor Sp. z o.o. informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.
oceń artykuł:
( 0 )      nie oceniany

Forum Ekologia

    zielona lekcja

    Przyroda Warmii i Mazur
    okiem Krzysztofa Pawlukojcia